#PACTit Challenge Ladies – turniej dla kobiet na Warsaw Game Show

#PACTit Challenge Ladies - trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez PACT

Trzecia odsłona #PACTit Challenge ogłoszona. Już w najbliższy weekend w podwarszawskim Nadarzynie odwiedzający Warsaw Game Show będą mieli okazję obejrzeć kolejny turniej organizowany przez PACT.

PACTit Challenge to wydarzenie za którym stoi organizacja PACT. Pierwsza edycja – #PACTit Challenge Friends, która odbyła się w 2017 roku – zgromadziła profesjonalne organizacje walczące o turniejową pulę wynoszącą 10 tys. złotych. Turniej, który odbył się podczas Good Game Expo okazał się strzałem w dziesiątkę – w peaku przyciągnął przed ekrany ok. 28 tys. widzów.

Kolejna edycja – #PACTit Challenge Staff – była wydarzeniem charytatywnym. Tym razem do walki stanęli pracownicy zaproszonych zaprzyjaźnionych organizacji. Barw PRIDE na turnieju zorganizowanym przez PACT bronił Piotr “neqs” Lipski, AGO Esports Jarosław Śmietana, a Team’u Kinguin ich PR Manager – Michał Gębski. Podobnie jak podczas pierwszej edycji zwyciężyło PRIDE, jednak tym razem nie zgarnęli głównej nagrody, która trafiła do dzieciaków z domu dziecka w postaci 300 złotowych bonów na zakupy w ulubionym sklepie odzieżowym.

#PACTit Challenge Ladies

Gdy dowiedziałem się co planowane jest na 3 edycję wydarzenia na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Tym razem PACT postawiło bowiem na kobiety! #PACT it Challenge Ladies to wydarzenie skierowane do wszystkich, jednak to właśnie kobiety będą grały tutaj główną rolę. Fani esportu będą je mogli podziwiać nie tylko w trakcie zmagań 1 na 1 w Counter Strike: Global Offensive, ale też na scenie. Organizatorzy przewidzieli bowiem dodatkowy panel – LADIES TALK, na którym pojawią się czołowe postaci świata esportu. Na scenie pojawi się m.in. Agnieszka “Rea” Bała, Marika “Ikusiaa” Gąsiorowska i Wiki 'ViKivi’ Wójcik, która przebojem wdarła się do esportowego świata.

#PACTit Challenge Ladies odbędzie się w Nadarzynie w sobotę 27.10.2018 r.. Wszystkich, którzy wybierają się na Warsaw Game Show już teraz gorąco zachęcam do udziału w evencie organizowanym przez PACT. Zajrzyjcie także na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/341369913303053/. Turniej niestety nie będzie transmitowany, ale obiło mi się o uszy, że powstanie podsumowanie w formie video. Na zakończenie mam dla Was coś jeszcze – krótką rozmowę, którą przeprowadziłem z Marcinem Kurzawskim, CEO organizacji PACT.

Esport Makers: Zacznijmy od początku – jak zrodził się pomysł na #PACTit Challenge?

Marcin Kurzawski: Wbrew pozorom za #PACTit Challenge nie stała wielka idea, a sam pomysł zrodził się spontanicznie. Byliśmy zaangażowani w II edycję Good Game Expo, a w zamian za pomoc mieliśmy dostęp do sceny na jeden dzień. Postanowiliśmy rzucić wyzwanie zaprzyjaźnionym drużynom, a te je podłapały. Turniej okazał się sukcesem, a peak widzów podczas transmisji zbliżał się do trzydziestu tysięcy. Ten wynik, to chyba nadal rekord w przypadku polskich turniejów.

EM: Kolejna edycja, to zmagania pracowników organizacji. Ludzie stojący na co dzień za największymi drużynami mogli zmierzyć się na scenie. Skąd pomysł na to, żeby trzecią edycję #PACTit Challenge poświęcić kobietom?

Marcin Kurzawski: Kwestia kobiet w esporcie od zawsze nas interesowała i uważam, że ich obecność na scenie jest bardzo ważna. Obserwuję to co się dzieje i staram się je wspierać.

EM: Czy trudno było znaleźć uczestniczki?

Marcin Kurzawski: Obecnie w Polsce mamy dwie kobiece drużyny gające na wysokim poziomie i jedną aspirującą, dlatego od początku wiedziałem, że zorganizowanie turnieju w klasycznej w formie nie wypali. Zdecydowaliśmy się na zawody 1 na 1, żeby dać szansę pokazać się zawodniczkom. #PACTit Challenge Ladies to jednak nie tylko esportowe zmagania. To także zaproszeni goście, którzy pojawią się na scenie. Ta również zarezerwowana będzie wyłącznie dla kobiet, a uczestnicy paneli będą mogli posłuchać m.in. Agnieszki “Rea” Bała, Wiktorii Wójcik, czy też Sylwii “sy$ka” Jędrzejczak.

EM: Na koniec pytanie o nagrody. Poprzednia edycja była edycją charytatywną, czy tym razem również turniej wspiera jakiś szczytny cel?

Marcin Kurzawski: Tak jak już wspominałem, #PACTit Challenge Ladies to projekt w stu procentach kobiecy, dlatego tym razem zdecydowaliśmy się odejść od turnieju charytatywnego. Uczestniczki będą rywalizować o nagrody, które przygotowaliśmy wraz z partnerami wydarzenia – m.in. najwyższej jakości sprzęt komputerowy i inne nagrody rzeczowe.

EM: Dziękuję za rozmowę!

Marcin Kurzawski: Dzięki.


Buduj esport razem z nami! Kliknij i udostępnij:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Dodaj komentarz